Boyne Staff List

Principal

Debbie de Chastelain

Vice- Principals

Gillian CaronFatimah Khan

Superintendent

Jacqueline Newton

Office Staff

Monika Lamonaca - Senior Secretary Rhonda Avery - Registration SecretaryRachelle Seeger - Attendance SecretaryCherry Deligero - Attendance Secretary

English Language Learner Teachers

Caitlin BurnsJennifer PetrieMarina PetrovicLisa Touchings

French

Adriana GermanDaphne HoMichelle Sinclair Mirna Sidarous

Learning Resource Teacher

Heather Sekine

Library

Christina Grant

Music

Melanie LuckenPatricia Ramos Ward

Physical Education

Milena TrojanovicJames Laird

Self Contained Class-Communications

Patrick Cudmore

Self Contained Class-Life Skills

Sarah HoranChristie Noonan

Child and Youth Counsellor

Jodie Sawyers Petkovich

Kindergarten Staff

KF-1 Laura Vandenberg/Nadia SadiqKF-2 Jocelyn Merritt/Hollie AnthonyKF-3 Terri-Ann Myers/Hayley BirdKF-4 Polyxeni Hughes/Jessica SchiffKF-5 Caitlin Shoo/Thushari RajapakseKF-6 Leslie Riddall/Jill DonaldsonKF-7 Sarah Smith/Heather StephensKF-8 Catherine Hofman/Tunde BanKF-9 Laura Clarridge/Tazeen SiddiqiKF-10 Kaitlin Bedford/Liping Wu KF-1V Suzanne Muir/Brenda Watt

Planning

Andrea BuddhadasaJaclyn DvernechukDanielle FrancollaChristopher Miniaci

Educational Assistants

Faiqa AbbasLina Abou BakrKatherine BergerHayat BouchafraStephanie BoyleSusan BuchananNilgun Dundar YacgiVanessa DykstraNaijiha FarazNelan FariaAriene GannonImani Goldson Hannah GreenwoodVictoria HardyDominique HolderSarah JacksonCheryl JohnsonNatalie KingKylie Lecky Debra MarrierIffat NajamSadaf NaveedSarah OliverLarua PettyHina QasimUsma RehmanRosa Maria ServinHakimeh ValizadehZeenat Yousufzai

Special Education Resource Teachers

Melanie CarrPhil GibsonAmanda JanszSamantha Young

Custodians

Dominic Antoniak, Paolo D'Orio, Barrie Manzano, Jeffrey Gunawan, Syed Manzano


Primary

1-1 Stephanie DeClercq1-2 Kim Kirkwood1-3 Marina Hamilton1-4 Julie Noble1-5 Roslyn Smith1-6 Caitlin Gaskin12-1 Amanda Gaweda1-1V Victoria Morgan2-1 Johanna Bablitz2-2 Kendra Starzynski/Andrea Buddhadasa2-3 Shiffu Sehdeh2-4 Marnie Folsetter2-1V Doreen Calder3-1 James Coulis3-2 Lisa Minnie3-3 Kristin O'Driscoll3-4 Rebecca Grenier3-5 Jennifer Nikolaou3-1V Hayley Milutinovic

Junior

4-1 Danica Stewart4-2 Kristine Elia4-3 Angela Mear4-4 Melanie Ducharme4-1V Cynthia Kelly5-1 Kendra Ambeault5-2 Giselle Seymour-Czapczyk5-3 Christina Shipowick5-1V Claudia Cygan5/6-1 Caitlin Wright6-1 Sarah Dean6-2 William Bowes6-3 Lesley Mullins6-4 Elizabeth McCormack-Hamilton

Intermediate

7-1 Aramide Ademidun7-2 Brent Bielza7-3 Jessica Blore 7-4 Roland McDougall8-1 Tajpreet Gill 8-2 Shelly Roman8-3 Graham Smith8-4 Melinda Bancheri

Student Success Teacher

Christina Grant

Floater LTOs

Reem SaidArti Tanwar